Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł od nas

 

Ś.P. Władysław Hiki

 

wieloletni członek ZSW, Winiarz, serdeczny Kolega, Członek Zarządu a przede wszystkim miłośnik i orędownik winiarstwa.

 

Z Rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia

 

 

Członkowie Zielonogórskiego Stowarzyszenia Winiarskiego

 

 Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą żałobną w dniu 23.09.2022 r. o godz. 14.00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Bytomiu Odrzańskim.

 

Konkurs odbędzie się w Palmiarni, w sobotę 12 września br., w godzinach 10.00-15.00. Celem konkursu jest promowanie tradycji domowego wytwarzania win. Organizatorami konkursu są Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie oraz Fundacja na rzecz Lubuskiego Dziedzictwa „Gloria Monte Verde” przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.

 

Warunki uczestnictwa:

 • Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców regionu, a także wszystkich miłośników domowych wyrobów winiarskich w kraju, którzy wytwarzają wino amatorsko.

 • Wina należy dostarczyć w butelce o pojemności 0,75 litra, z dołączoną informacją zawierającą: dane osobowe zgłaszającego, kategorię, rodzaj wina (słodkie, wytrawne itp.), nazwę odmiany czy owocu, lub kilku – jeśli był kupaż, rocznik. Wina można przynieść osobiście w dniu trwania konkursu, w godzinach 10.00-11.00, dostarczyć lub wysłać do dnia 11 września br. na adres: Biuro Palmiarni, ul. Wrocławska 12, 65-427 Zielona Góra, z dopiskiem „Konkurs Win Domowych”.

 • Wytwórca może zgłosić jedno wino w danej kategorii.

 • Udział w konkursie jest bezpłatny.

 • Próbki win biorące udział w konkursie nie są zwracane.

Warunki oceny win:

 • Kategorie win: gronowe (białe i czerwone) i owocowe.

 • Komisja sędziowska składa się z minimum 3 osób.

 • Wina oceniane są anonimowo w skali 100-punktowej.

Wyniki i nagrody:

 • Wyniki zostaną ogłoszone w Palmiarni w dniu trwania konkursu. Uroczystość przewidziana jest na godz. 15.00 w sali restauracyjnej. Po wręczeniu nagród i dyplomów odbędzie się degustacja trunków zgłoszonych na konkurs.

 • Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Zieloną Górę i Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie.

 

W szczególnych przypadkach komisja może nie przyznać nagrody w danej kategorii lub przyznać nagrody specjalne i wyróżnienia. W przypadku równej ilości punktów głos decydujący posiada przewodniczący komisji. Decyzje komisji są ostateczne. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminu lub czasu trwania konkursów z przyczyn od nich niezależnych. Wyniki zostaną także opublikowane w Internecie oraz przesłane do prasy regionalnej.

 

W związku z sytuacją dotyczącą COVID-19 organizatorzy zastrzegają sobie prawo do przesunięcia lub odwołania konkursu bez podania przyczyn (próbki wina w takim przypadku nie sa zwracane)

 

Regulamin :

 

X Ogólnopolski Konkurs Win w Zielonej Górze

 

W imieniu organizatorów zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowym X Ogólnopolskim Konkursie Win o nagrodę „Grand Prix – Winobranie 2019” pod patronatem Prezydenta Zielonej Góry, który tradycyjnie odbywa się z okazji święta miasta.

 

Regulamin konkursu zostanie umieszczony na stronach internetowych www.winobranie.zgora.pl oraz www.winiarze.zgora.pl (patrz na dole artykułu), a oto najważniejsze informacje:

 

 • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się w dniu otwarcia „Dni Zielonej Góry – Winobranie 2019”, w sobotę 7 września o godzinie 13.00 na scenie przy ratuszu,

 • opłata konkursowa za drugie i każde następne wino wynosi 50 zł,

 • aby zgłosić wino do konkursu należy:

 1. przesłać pocztą elektroniczną do dnia 24 sierpnia 2019 roku, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., prawidłowo wypełnioną dla każdego wina Kartę Zgłoszenia,

 2. uiścić opłatę konkursową do dnia 30 sierpnia 2019 roku na rachunek Fundacji „Gloria Monte Verde”, 65-140 Zielona Góra, ul. J. Chełmońskiego 51, nr konta: 59 2490 0005 0000 4530 3507 9070,

 3. dostarczyć zgłoszenie i wino do dnia 30 sierpnia 2019 roku na adres: Biuro Palmiarni, ul. Wrocławska 12a, 65-427 Zielona Góra, z dopiskiem „Ogólnopolski Konkurs Win”.

 

Na podstawie uzyskanej punktacji przyznane zostaną medale dla poszczególnych win:

 • Brązowy Medal „Winobranie – Zielona Góra 2019” (80-81 pkt.),

 • Srebrny Medal „Winobranie – Zielona Góra 2019” (82-85 pkt.),

 • Złoty Medal „Winobranie – Zielona Góra 2019” (minimum 86 pkt.).

 

Medale może otrzymać pierwsze 30% najwyżej ocenionych win spośród wszystkich biorących udział w konkursie. Trzej producenci win, którzy uzyskają największą ilość punktów, zostaną wyróżnieni medalami „Grand Prix Winobranie 2019” – złotym, srebrnym i brązowym. Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Miasto Zieloną Górę, Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie i Fundację „Gloria Monte Verde”. Producent „Najciekawszego wina konkursu” otrzyma nagrodę specjalną – roczną prenumeratę magazynu „Czas Wina” – ufundowaną przez Redakcję tego czasopisma.

 

Przemysław Karwowski

Fundacja „Gloria Monte Verde”

 

Marcin Moszkowicz

Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie

 

Ważne dokumenty :

 

Czytaj o XVII Konkursu Win Domowych